Sunday, January 29, 2023
spot_img
HomeKOŠARKAPortland ubjedljiv: Jusuf Nurkić pogađao za tri, zakucavao, asistirao (VIDEO)

Portland ubjedljiv: Jusuf Nurkić pogađao za tri, zakucavao, asistirao (VIDEO)

Jusuf Nurkić odigrao je dobru partiju u pobjedi Portlanda protiv Indiane 116:100. Trail Blazersi su tako vezanli dvije pobjede, nakon tri poraza i može se reći da su izašli iz rezultatske krize.

Sastav Chaunceyja Billupsa mučio se prvo poluvrijeme, ali su prelomili utakmicu u trećoj četvrtini kada su otišli na nedostižnih +22 za Indianu i upisali 13. pobjedu ove sezone.

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić pružio je veoma dobru predstavu i za skoro 28 minuta košarke u Moda centru imao 19 poena (7/12 iz igre, 2/3 trojke i 3/7 slobodna bacanja), 6 skokova, 4 asistencije i po jednu blokadu, ukradenu loptu, ali i jednu izgubljenu.

Svakako da košarkaše iz Oregona raduje povratak njihove prve zvijezde Damiena Lillarda, koji je zaigrao na parketu nakon sedam mečeva pauze zbog povrede lista. Popularni Dame upisao je 32 minute i postigao 21 poen, 4 skoka i 6 asistencija.

Jeremi Grant potvrdio je da igra sjajnu sezonu i ponovo se upisao kao najefikasniji Blazer sa 28 koševa. Odličan je bio i Anfernee Simons sa 22 ubačaja. Josh Hart zabilježio je double-double sa 11 poena i 10 skokova.

Myles Turner predvodio je Pacerse sa 24 poena, Buddy Hield ostvario je double-double uz 22 poena i 11 skokova, a Andrew Nembhard zaustavio se na 16 ubačaja.