Friday, January 27, 2023
spot_img
HomeFUDBALŠehić primio prve golove pa i pocrvenio, pobjeda Galate

Šehić primio prve golove pa i pocrvenio, pobjeda Galate

Dva meča sedmog kola fudbalskog šampionata Turske odigrana su u petak, a pobjede su upisali Galatasaray i Kayseri.

Galatasaray je na svom terenu savladao Konyaspor rezultatom u derbiju kola 2:1, a u ovom meču vidjeli smo i najbrži gol u ovoj sezoni Superlige. Na čelu tabele, Galatasaraj sada ima dva boda više od Konye.

Poveo je Galatasaray u 59. sekundi meča golom Sergija Oliveire, ali Konya do izjednačenja dolazi već u 15. minutu. Strijelac je, na asistenciju reprezentativca BiH Amira Hadžiahmetovića, bio nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama Endri Čekići.

Čekići je zbog povrede zamijenjen nakon pola sata igre.

Galata do pobjede dolazi autogolom Franciska Kalva u 82. minutu.

Kao što smo navikli gledajući mečeve iz Turske, finiš meča donio je haos na terenu pa je u 89. minutu Konya ostala sa čovjekom manje jer je drugi žuti karton dobio bosanskohercegovački internacionalac, golman Konye Ibrahim Šehić.

Nije bilo promjene rezultata ni nakon 12 minuta nadoknade – Galatasaray je slavio pobhedu. Konya je na ovom meču primila prva dva gola u ovoj sezoni.

Kayseri je kao gost savladao Hatai rezultatom 4:0.

Golove su na ovom meču redom postizalo Mensa sa penala, Cardozo, Bertolacci i Mario Gavranović sa bijele tačke.

Penal za 4:0 dosuđen je u 90. minutu nakon što je Falet dobio direktan crveni karton za faul kojim je skrivio kazneni udarac.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad