Sunday, January 29, 2023
spot_img
HomeFUDBALTok utakmice: Igman - Sarajevo 2:0

Tok utakmice: Igman – Sarajevo 2:0

Na stadionu MGM Farm Arena u Doboju kod Kaknja igrao se meč 5. kola nogometne Premijer lige BiH između FK Igman Konjic i FK Sarajevo (2:0)

Kraj utakmice

Igman – Sarajevo 2:0 (Hrelja 27′, Jakupović 54′)

94′ – Igman je dobio drugi crveni karton! Blagojević je dobio drugi žuti karton.

92‘ – Hebibović sa centra pogađa prečku! Zamalo da vidimo gol sezone.

90′ – Igrat će se šest minuta sudijske nadokande.

86′ – Ćeman sjajno brani udarac Mulahsejnovića i ostaje 2:0.

81′ – Ramiću se ukazuje pomoć, sigurno će biti nekoliko minuta sudijske nadoknade.

77′ – Ponovo je prijetio Mulahsuejnović, ali njegov udarac glavom brani Ćeman. Sve je manje vremena za Sarajevo da izbjegne poraz.

75′Velika šansa za Mulahusjenovića! Napadač Sarajeva je s desetak metara šutirao visoko preko gola.

74‘ – Pokušao je Kapić udarcem iskosa, ali lopta ide preko gola.

67′ – Sarajevu ne pomaže ni igrač više, Bordo tim jalovo napada.

62′ Dvije velike šanse! Prvo je Šahinović sjajno zaustavio udarac Ramića, a na drugoj strani udarac Kobiljara s nekoliko metara odbranio je Ćeman.

58′ – Čataković je zamijenio Ikića.

55′Crveni karton! Bodul je bez lopte udario Ikića i dobio je drugi žuti, automatski crveni karon i Igman je ostao s igračem manje.

Igman – Sarajevo 2:0 (Jakupović 54′)

54′ GOOOOOL! Igman vodi 2:0. Bodul je izveo korner, a omaleni Jakupović ja glavom postigao fol.

52′Velika šansa! Kobiljar je u 52. minuti uposlio Mulahusejnovića koji je dobro šutirao iz prve, ali lopta je otišla preko gola.

46′ – Trostruka izmjena u Sarajevu. U igri su Rifet Kapić, Rijad Kobiljar i Nardin Mulahusejnović, a izašli su Vlatko Drobarov, Asmir Suljić i Adnan Džafić.

Kraj prvog poluvremena

Igman – Sarajevo 1:0 (Hrelja 27′)

45′ – Jakupović je peti igrač Igmana sa žutim kartonom.

42′ – Igman je veoma opasan iz kontri, dok od Sarajeva nismo vidjeli ništa.

38′ – Žuti karton zaradio je i Mahmić kod domaćih.

37′ – Džafić je šutirao glavom nakon prekida, ali lopta ide visoko preko gola.

35′ – Žuti karton za Bešagića u redovima Igmana, a potom i za Bodula.

33′ – Dobra šansa za Sarajevo! Varešanović je komplikovao u dobroj poziciji za šut i izblokiran je.

27′GOOOOOOL! Hrelja je pogodio iz drugog pokušaja. Šahinović je prvo zaustavio njegov udarac iz penala, ali je Hrelja natrčao na loptu i poslao je u mrežu za 1:0.

25′Penal za Igman! Musa je jako neoprezno srušio Ramića i sudija Kesić je pokazao na bijelu tačku.

23′ – Ipak, Makedonac za sada nastavlja susret.

22′ – Drobarov se žali na povredu, mogao bi ovo biti ogroman hendikep za Sarajevo koje muku muči s povredama štopera.

21′ – Sarajevo se dosta muči s organizacijom napada i teško kreiraju prilike.

16′ – Konačno dobra akcija Sarajeva, ali previše su komplikovali i nije bilo opasnosti.

13′ – Žuti karton za Đokanovića u redovima Sarajeva. Bordo tim ne igra baš najbolje u uvodnim minutama i Konjičani se dobro drže.

10′ – Igra se uglavnom na sredini terena, bez pravih uzbuđenja.

5′ – Igman je izveo dva kornera u nizu, ali bez prave šanse.

3′ – Sarajevo je izvelo prvi korner, ali odbrana Igmana je otklonila opasnost.

1′ – Počela je utakmica na MGM Farm Areni. Glavni arbitar meča je Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške.

17:25 – Sarajevo će i u ovom meču imati značajnu podršku, uprkos zabrani dolaska gostujućih navijača na susrete koji se igraju na “neutralnom” terenu. Na tribinama je prisutno oko 1.000 gledalaca.